Malý pomocník při lednovém hubnutí – Len

Je těžké nepropadnout shazování přebytečných kil po vánočních hostinách. Ať už opravdu máte to kilo navíc nebo vás strhla hubnoucí vlna, k pravidelnému pohybu je potřeba zařadit i zdravou stravu. Takový malý zázrak, který vám ve vašem snažení může pomoct je právě len. Možná toto drobné semínko registrujete pouze jako posyp na pečivu (jako dlouhou dobu i já), ale tento drobný zázrak nám pomáhá vyčistit naše trávící ústrojí a zbavit naše tělo toxinů.  Nejen že se nám pročistí organismus, ale zlepší se také funkce jater, ledvin a zraku, napomáhá při léčbě rakoviny a dokonce zlepšuje naši pleť vlasy a nehty. Zní to jako zázrak a přitom je to naprosto jednoduché.

Můžete užívat semínka nebo olej. Nejlepší je ale používat obojí. Semínka je potřeba trochu podrtit nebo namlít a ihned spotřebovat (rychle se kazí). Doporučuje se len kombinovat s bílkovinami, jelikož má pak lepší účinky. Doporučuje se tedy takový snídaňový plán na tři týdny.

  1. Týden: tvaroh/Cottage/kefír smíchat se lžící semínek a lžící oleje.
  2. Týden: tvaroh/Cottage/kefír smíchat s dvěma lžícemi semínek a dvěma lžícemi oleje.
  3. Týden: tvaroh/Cottage/kefír smíchat se třemi lžícemi semínek a třemi lžícemi oleje.

 

Během této doby je důležité hodně pít, nejlépe čistou neperlivou vodu. Jestli jste hubli pozvolna, může vás překvapit, že vám užívání lnu pomůže. Stává se totiž, že organizmus je jednoduše zanešený a shazování kil je pak náročnější. Takto nejen, že budete dobře vypadat, ale uděláte mnoho pro své zdraví.